Klimatyzacja

  • Kod: klima-koscian

napełnianie, przegląd, odgrzybianie, wymiana filtra

Klimatyzacja samochodowa, oprócz schładzania wnętrza podczas upałów, pełni również rolę osuszacza powietrza. Jest to szczególnie przydatna funkcja w mokrym okresie jesiennym, gdy parują nam szyby od wewnątrz.

Nasz serwis oferuje szereg usług związanych z klimatyzacją:

NAPEŁNIANIE
Właściwa ilość czynnika chłodzącego wpływa na skuteczność klimatyzacji a także zapobiega uszkodzeniom całego układu. Należy pamiętać iż utrata czynnika chłodzącego jest procesem naturalnym podczas eksploatacji samochodu. Zaleca się kontrolę i wymianę lub uzupełnienie czynnika co dwa lata.

PRZEGLĄD
Uzupełnienie czynnika chłodniczego, wymiana oleju sprężarkowego, który smaruje kompresor klimatyzacji, sprawdzi poprawność działania poszczególnych elementów wykonawczych klimatyzacji takich jak: sprężarka, wentylator dmuchawy wewnętrznej, wentylator skraplacza.

ODGRZYBIANIE
Zmienna temperatura oraz wilgoć elementów układu klimatyzacji sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów. Te z kolei, po włączeniu nawiewu, dostają się do wnętrza kabiny powodując alergie, infekcje oraz nieprzyjemny zapach.
Aby utrzymać układ klimatyzacji w czystości, zaleca się jego dezynfekcję raz w rokuw postaci ozonowania, które jest jenocześnie bezpieczne dla zdrowia i środowiska.

WYMIANA FILTRA
Filtry kabinowe powinny być wymieniane minimum raz na rok, najlepiej na wiosnę lub na jesień. Zabrudzony filtr może blokować przepływ powietrza dmuchawy wewnętrznej lub powodować nadmierne parowanie szyb w samochodzie.