Tachograf cyfrowy SMART EFAS-5.0

  • Kod: 00.DTCO.0403

Główne cechy:

  • Pasuje do prawie wszystkich typów pojazdów.
  • Obsługuje funkcję komunikacji zdalnej „E5.DU” moduł DSRC
  • W zestawie wewnętrzny moduł GNSS z zewnętrzną anteną GNSS
  • Łatwa nawigacja po menu upraszcza i przyspiesza proces instalacji
  • Uproszczona instalacja i parametryzacja dzięki automatycznej konfiguracji podstawowych parametrów

Inteligentne tachografy są obowiązkowe w pojazdach użytkowych zarejestrowanych po raz pierwszy od czerwca 2019 r., w których maksymalna dopuszczalna masa pojazdu, w tym dowolnej przyczepy lub naczepy, przekracza 3,5 ton.

System inteligentnego tachografu składa się z jednostki pojazdu z inteligentnym tachografem, odbiornika GNSS, urządzenia do komunikacji zdalnej (jednostka DSRC) oraz innych urządzeń, takich jak karty inteligentne i czujnik ruchu.

 

Najważniejsze cechy EFAS 5

Dzięki wdrożeniu doskonałej architektury systemu, tachograf EFAS 5 pasuje do prawie wszystkich typów pojazdów. Eliminuje to potrzebę stosowania wielu wersji sprzętowych (np. zasilacz 12 lub 24 V) dla różnych typów pojazdów.

Tachograf EFAS 5 obsługuje funkcję zdalnej komunikacji dzięki modułowi DSRC.

EFAS 5 zapewnia wewnętrzny moduł GNSS z zewnętrzną anteną GNSS do określania pozycji. Zewnętrzna antena GNSS łączy się przez złącze FAKRA.

Łatwa nawigacja po menu upraszcza i przyspiesza proces instalacji oraz pozwala na dostosowanie parametrów operacyjnych przez użytkownika.

Kreator konfiguracji instalacji upraszcza instalację i parametryzację dzięki automatycznej konfiguracji podstawowych parametrów, takich jak szybkość transmisji danych magistrali CAN i przyspiesza proces instalacji.

 

Wyprodukowany przez BOSCH

Wysoka jakość produkcji w fabryce elektroniki BOSCH automotive z certyfikatem TS 16949. Najlepsza w swojej klasie jakość i wiodąca pozycja technologiczna niesie ze sobą wiele korzyści dla naszych klientów.